Naše první dovolená - Lago di Garda, Verona, Piran, Lublaň 2

Tak toto byla naše první dovolená. Chodili jsme spolu teprve pár týdnů a rozhodli jsme se, že spolu vyrazíme autem na dovolenou a uvidíme, jak se to vyvine… No a už jsme spolu pár let a máme dítě 🙂

Kdy: 16.-29.8.2015
Kdo: Petr a Zuzka
Kam: Itálie – Lago di Garda, Verona, Slovinsko – Piran, Lublaň, Vídeň
Jak: pujčeným VW Golf

Startem pro tuto dovolenou byla nejprve zastávka v Plzni na svatbě našich nejlepších kamarádů – Zuzky a Dana Myslíkových. Super párta až na to, že můj spolujezdec byl mimo (společensky unaven) celou cestu až do Mnichova, kde jsme měli druhou zastávku.

V Mnichově jsme spali u dalších kamarádů. U Markéty a Jáři Irových. Poskytli nám azyl a druhý den nás provedli po Mnichově. Padlo pár tupláčků, preclíci a blížil se čas popojet k Lagu.

Kousek od Laga je vesnička, která se jmenuje Castelnuovo del Garda. Tam jsme měli zaplacený apartmán. Byli jsme autem, takže nám popojíždění nevadilo.

Jezero jsme si projeli autem s několika zastávkami, prošli jsme si městečko Sirimone i nedalekou Veronu. Sice nám tam nepřálo počasí, ale město je tak krásné, že se mu ani tak nedalo ubrat nic na kráse.

Z Itálie jsme jeli do Slovinska. Dostli jsme totiž doporučení na Lublaň. Cestou jsme si ale udělali menší zajížďku k moři, takže jsme projeli a město Piran. Tam jsme měli opět smůlu na počasí, respektive asi smůlu na vlastní blbost, protože nás nenapadlo si sbalit žádné teplejší oblečení. Oba dva jsme si nabalili pouze plavky a osušku. Takže když v noci padla teplota k 10 stupňům, tak jsme byli celkem překvapení.

Nejvíc asi proto, že jsme chtěli spát venku pod širákem… Idylka. Jen nás nenapadlo, že by nemuselo být teplo. Naštěstí to alkohol vyřešil.

V Lublani jsme pobyli opět pár dní a jeli jsme zpět domů. Poslední zastávkou pro nás byla Vídeň.

 

5 339 názorů na “Naše první dovolená – Lago di Garda, Verona, Piran, Lublaň”