Logo
S chřipkou do Salzburgu
25 Zář 2018

S chřipkou do Salzburgu

Post by Zuzana Caislova

Pro Salzburg už máme s Petrem jistou slabost. Zastavovali jsme se tam jednou (na jeden den) při cestě
na hory a město se nám svojí atmosférou nějak vrylo do srdce.

Rozhodli jsme se tedy, že si tento výlet nadělíme společně s Petrovo rodiči k Vánocům. Později jsme se rozrostli ještě i Kubu. Zabookovali jsme si přes booking.com 2 apartmány a těšili jsme se, jak 27.12. vyrazíme na výlet.

Bohužel, osud tomu tak pravděpodobně chtěl, nejprve onemocněli rodiče. Dlouho jsme doufali, že se uzdravěj a pojedou s námi, nicméně ještě na štědrý večer to stále nevypadalo, takže jsme přešli k razantnímu rozhodnutí, že než abychom nechali jeden apartmán propadnout, zkusíme mezi svými kamarády na FB najít někoho, komu to udělá radost a bude s námi mít zdarma výlet do Salzburgu.

Tímto postem jsme obměnili naši posádku. Definitivní parta, která skutečně odjela jsme byli:

  • já Zuzka
  • Petr
  • Kuba
  • Martina
  • Alex (Martiny kamarád)

Den před odjezdem jsme ale onemocněli jak já, tak i Kuba, ale to už jsme byli rozhodnutí i přes to vyrazit. Buďto to nějak přejdeme a nebo jsme doufali, že nás to skolí co nejpozději, abychom si ze Salzburgu užili alespoň něco.

Navíc, na plánu jsme měli, že navštívíme Hangár 7, Orlí hnízdo a další, ale po příjezdu jsme zjistili, že všechny tyto atrakce jsou v tomto období uzavřeny. V tomto případě platí, že štěstí přeje pouze připraveným :D.

Kuba se z toho relativně dostal, ale v předvečer odjezdu ze Salzburgu se mi rozjela taková chřipka, jakou jsem ještě nikdy neměla. Hned po návratu jsem jela k doktorce na pohotovost a od tohoto okamžiku jsem ležela po dobu dalších 14 dní. Bylo to vlastně poprvé, kdy jsem si musela vzít neschopenku v práci.

Nicméně zpět k Salzburgu, až na poslední den, kdy jsme odjížďěli zpět, jsme si to všichni užili. Kdyby nebylo po vánocích, tak bych se nebála napsat, že jsme si užili vánoční atmošku plnou svařáku a zasněžených výletů.

Naše fotogalerie:

Day One – historické jádro večerního Salzburgu

Day Two – výlet na Hohensalzburg a okolí

Day Three – Salzburg museum

Pouze pár foteček z aquaria

Day Four – poslední den, Mondsee

 

0 Comments

Leave a Comment

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial