- chata pod borovicí -

Bezděkov

Nad Metují

The Caisls

Family on the road

IMG_20210407_062320-01-01

. . Vítejte

U nás!

-chata pod borovicí-

Naše chata se nachází v malé obci Bezděkov nad Metují přímo v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. V tomto kraji naleznete vše, po čem srdce touží – přírodu, krásné výhledy, kulturu i zábavu. 

Čeká tu na vás, jak pěší turistika, tak například poznávání blízkých pískovcových měst.

IMG_4020
Přehrát video

Virtuální

Prohlídka

Maximální počet hostů je 7, nicméně preferovaný počet je spíše 5 pro větší pohodu.

Hlavní obytná místnost v přízemí
– pec na dřevo (možnost využít k vaření i pečení), rozkládací gauč do manželské postele, dřevěný stůl a 2 lavice, dřez s tekoucí teplou/studenou vodou, nádobí, příbory a další potřeby pro vaření a stolování, rychlovarná konvice, elektrická plotýnka pro rychlé uvaření. Lednice s malým mrazákem, dětský koutek

Obytná místnost v patře 
– určena především na spaní, 3 postele, dětská postýlka (na vyžádání) 

Chodba nahoře 
– Rozkládací gau

vybavení

chaty

vytápění

V celém domě je plynové topení a dá se zatopit i v peci. Dřevo se nachází za domem. Vždy je třeba doplnit pro další.

nakupování

V Polici nad Metují je dostupný Penny Market, hned vedle něj je Kik. Na náměstí je možné využít hned 3 různých bankomatů. Ve vesnici na kopci je též vietnamská sámoška. Doporučujeme výbornou pekárnu, která je vedle penny marketu. Další možnosti nakupování nabízí i nedaleké Polsko.

restaurace

Pokud si budete chtít pobyt zpříjemnit tím, že za vás uvaří někdo jiný, pak je v Bezděkově super restaurace Na Mýtě. V Hronově jsou pak další včetně skvělých kaváren.

DĚTI

V chatě je možné si vypujčit dětskou krosnu Bergans, která je vhodná pro děti od 8 měsíců. Po dohodě můžeme zanechat i dětskou cestovní postýlku/kočárek. Nutné zeptat se na ni předem, často si ji vozíme s sebou pryč.

Hřiště

Menší hřiště je nahoře v Bezděkově vedle Vietnamce. Další je u restaurace na Mýtě a nově i v Polici nad Metují v areálu Artamon

děti

V chatě je možné si vypujčit dětskou krosnu Bergans, která je vhodná pro děti od 8 měsíců. Po dohodě můžeme zanechat i dětskou cestovní postýlku/kočárek. Nutné zeptat se na ni předem, často si ji vozíme s sebou pryč. Nově jsou k dispozici i kola s dětskou sedačkou

sociální zařízení

Splachovací samostatné WC, koupelna s vanou. Teplá voda je samozřejmostí. Pračka se sušičkou

Infra sauna

Pro chladné večery je k dispozici i dvou (spíše jedno) místná infrasauna. Důležité je, ji nepoužívat v případě infekčních onemocnění.

Parkování

Parkování je přímo u domu. Vejde se pouze 1 auto. Druhé auto je možné zaparkovat na protější straně silnice.

Zábava & Zahrada

Na zahradě se nachází venkovní kuchyně včetně grilu a posezení. Děti mají možnost skákat na trampolíně a využít houpačku.

Zábava & Zahrada

Na zahradě se nachází venkovní kuchyně včetně grilu a posezení. Děti mají možnost skákat na trampolíně a využít houpačku.

. . . Atrakce &

co navštívit

Ostaš

Stolová hora Ostaš z kvádrových pískovců a skalními útvary je dominantou Polické kotliny

skalní město Adršpach

Do skalního města doporučujeme koupit online vstupenky zde : https://www.adrspasskeskaly.cz/

babiččino údolí

Babiččino údolí je národní přírodní památka a národní kulturní památka v okrese Náchod.

Hospitál kuks

Krásný hospitál, který sloužil jako místo odpočinku vysloužilých vojáků. V prohlídce je krásná historická lékárna. Doporučit můžeme i Restauraci Baroque a kavárnu, která je v areálu.

Jiráskův hronov

Do Hronova od nás vede krásná cyklostezka přibližně 5km dlouhá. Na konci je obrovský park s dětským hřištěm a fitness parkem. Kromě domu A. Jiráska je na náměstí i výborná kavárna a pizzerie.

Skalní hrad bischovstein

Zříceninu hradu Skály najdete nedaleko skalního města Adršpach.

IMG_20210811_162358-01-scaled-pce3s2gya1sis27cck18xdrn0fsv1a65xqrsq7fh5s

Zoo Laczna

Malá zoologická zahrada, která se postupně rozrůstá. Třešínkou na dortu je zde park lemurů, kde si můžete koupit ovoce a lemury krmit. 

Kodowa zdrój

Lázěňské městečko Kudowa Zdrój v Polsku je nedaleko Náchoda. Je v něm krásná kolonáda a procházka parkem. 

broumov

Krom kláštera je v Broumově i krásný dřevěný kostel.  a park s dětským koutkem. 

Kavárny

a Restaurace

IMG_0026

Trees Červený Kostelec

Skvělá kavárna, která je zasazená do prostředí zahradnictví. Je zde velké vyžití pro děti a často se zde konají různé akce/koncerty.

Penzion Na Mýtě

Restaurace, která je pár stovek metrů pod naší chatou. Seženete zde výborné jídlo, jen počítejte s tím, že je to za pražské ceny. 

Foto: http://www.jeunaskrasne.cz/fotobanka/fotka/9356?perPage=66

Krafárna

Super kavárna s kávou Nordbeans v Polici nad Metují. Na její zahrádce je dřevěná lod pro děti a pískoviště. Bohužel nejsme schopni říct, jak má kavárna obvykle otevřeno. 
Foto: https://www.firmy.cz/detail/13327575-krafarna-police-nad-metuji.html

164862020_131076562352905_6186415088732891956_n

Pod Křídly Andělů

Kavárna/Cukrárna, která se nachází hned na náměstí v Hronově. Uvnitř je menší dětšký koutek. 

Pizzerie Stella Hronov

Populární restaurace v Hronově. Mají výborné pizzy a dá se sednout na terasu s výhledem na centrum Hronova

Love Curry Náchod

Pokud máte rádi Indii, tak super restaurace je v Náchodě. 

-povinné pro všechny, kteří si zabookovali chatu-

Obecná pravidla

pro

používání chaty

 1. Maximální počet lidí v chatě je 7 osob (5 je ideální)
 2. V chalupě jsou dostupné 2 peřiny 2×2 metry a 3 standardní peřiny
 3. V chatě je pračka se sušičkou. Prosím, vždy po sobě převlékněte povlečení a dejte do koše na špinavé prádlo, aby to následující lidi mohli dát vyprat.
 4. Po příjezdu dejte vyprat povlečení a osušky, které jsou po předchozích chalupářích.
 5. Za chatu je zaveden poplatek 500 Kč/den z důvodu topení a energií. 4981777033/0800 Peníze nejdou nám do kapsy, pokryje to zálohy voda, plyn, elektřinu a další provozní náklady, věřte, že na tom rozhodně nerejžujeme 🙂
 6. V obytné části chalupy se zouvejte a do pokoje prosím vstupujte vždy bez bot (obzvláště pokud jdete z venku přes půdu nebo pokud je venku mokro / sníh)
 7. Pokud tam něco dojde, prosím doplňte to! Berte na vědomí, že veškerá voda ať už ze dřezu nebo z vany, teče do splaškové kanalizace. Kupujte prosím přírodní produkty, které tolik neznečišťují. 
 8. Veškeré hračky a dětské vybavení je k použití (boby, krosna …) Postýlka dle tel. dohody (často si ji vozíme s sebou pryč)
 9. V kůlně jsou dvě dospělácká kola – jsou volně k použití. Není to nic extra, ale občas se hodí.
 10. Uvnitř chaty platí přísný zákaz kouření ! 
 11. Nářadí je uloženo vedle sauny ve spíži nebo na půdě – pokud je něco drobně rozbitého, zavolejte, a zkuste to opravit 
 12. Jestliže se nedopatřením něco rozbije nebo poškodí, nebojte se nám to říct
 13. Neručíme za jakékoliv ztráty – obecně je ale v okolí chalupy bezpečno (soused hlídá :))
 14. Každý host se zavazuje třídit odpady (papír, plast, tetrapak, sklo, bio) kompost je na kopci, kontejnery u Penny marketu 
 15. Gril na zahradě je na dřevo po použití vyčistíme a otočíme dnem vzhůru, aby do něj nepršelo
 16. Čištění gauče – gauč čistíme pouze čistou vodou. Nepoužíváme žádné čistící přípravky. Látka je navržena tak, aby vše šlo vyčistit vodou (i víno, kafe a další na první pohled nevyčistitelné látky).
 17. Při odchodu z chaty vždy zavíráme všechna okna a dveře. Zavírejte prosím i průchod mezi obytnou částí a půdou. Též zavírejte i ten kumbál, co je vedle sauny.
 18. Veškerý alkohol je k dispozici. Prosíme, pokud využijete, přihoďte nám něco do kasičky nebo dokupte ekvivalent 🙂
 19. Sauna se zapíná pouze tlačítkem on/off. Má automaticky nastavený interval vypnutí. Po vypršení se hned vypne. Dejte si tedy pozor, aby tam nebylo nastaveno pouze 5 min a nečekali jste zbytečně dokud se nevyhřeje. Jedno hodinové saunování stojí na energiích přibližně 50 Kč. Do sauny vždy použijte pod sebe ručník. V případě jakýchkoliv kožních obtíží, prosím nepoužívejte saunu vůbec
 20. Sekačka na trávu je uložena na půdě. Dbejte prosím, aby byl vždy pro další k dispozici benzin. Pokud se vám tráva zdá vysoká, budeme rádi za posekání
 21. 1x za 14 dní v pátek jezdí popeláři. Nevíme přesně který pátek, takže prosím vždy v pátek jen vytáhněte popelnici ven na chodník
 22. Prosím, používejte záchod s rozumem a kontrolujte, že neprotéká voda. Zároveň si dejte pozor na to, aby se do záchodu nevhodily různé hygienické potřeby, ruličky od toaleťáku nebo hračky. Jsou tam relativně úzké trubky a věřte, že ucpaný hajzlík není nic hezkého k řešení (been there). Pokud budete mít pocit, že jímka “protahuje” do baráku – tak otevřete dveře do kumbálu. 
 23. Jedná se o starou roubenou chatu, kdykoliv se může cokoliv rozbít, kdyby vám bylo cokoliv divné, ihned volejte.
 V případě jakýchkoliv dotazů nás volejte

Petr – +420 606 067 837
Zuzka – +420 723 055 117

Co udělat po příjezdu

 1.  Klíče si vyzvedněte ze schránky na klíče. Pokud vám heslo nepošleme, tak se ozvěte a řekněte si o něj.
 2.  Když obejdete zprava dům, narazíte na černé kruhové víko – je třeba ho odklopit a vlézt do skruže a povolit zde oba kohouty. V zimě se nechávají pootevřené kohouty – takže je potřeba kooperace ideálně dvou lidí. Jeden, aby byl v chalupě a druhý, pouštěl vodu!
 3.  Můžete si zatopit v peci. Jednu várku dřeva držíme před domem, další dřevo si přineste, je též za domem. Pepo a sirky na roztopení jsou vedle pece. Sekyra je v kumbálu vedle schránky na klíče. Ten odemknete klíči, které jsou na věšáčku na hlavních dveřích do světnice. 
 4. Přitopit si můžete též plynovým topením. Stačí vedle dveří otočit kolečkem na termostatu a nastavit požadovanou teplotu. Termostat je vedle dveří do hlavní místnosti. Doporučujeme netopit zároveň v peci a topením – v chaloupce pak začne být fakt vedro. 
 5. Dětská postýlka bývá v chalupě, ale není to samozřejmostí, pokud potřebujete, napište si nám o ni. 
 6. Kvůli malým dětem je nahoře branka. Když ji chcete zavřít, je potřeba ji nadzvednout trochu v pantech. 
 7. Pro používání plynového sporáku musíte nejdříve pustit plyn pod sporákem.
 8. Nahoře nad schody je k dispozici monitor volně k použití. Veškeré potřebné kabely by tam měly být. Můžete propojit se svým Nb nebo google chrome cast.

Co udělat při odjezdu

 1. Chalupu ideálně uveďte do ještě uklizenějšího stavu než byla při příjezdu 🙂 
 2. Prosíme vyluxujte – lux je vedle sauny. Prosím, průběžně lux vysypte nebo vyměnte pytel
 3. Vyneste netřízený odpad do popelnice a popelnici vyvezte před vrata
 4. Vyvezte třízený odpad do kontejnerů a vyneste bio odpad na kompost (nahoře na zahradě)
 5. Lednici a mrazáček při odjezdu kompletně vyčistěte a vyprázdněte. (prosím nenechávejte v chalupě potraviny). Lednici vypněte a nechte otevřenou
 6. Při odjezdu vše povypínejte (prodlužky, spotřebiče, saunu …) – jen kotel nechte běžet 
 7. Krom dekorativního dřeva nenecháváme při odjezdu žádné dřevo v chatě (prevence proti tomu, aby nám broučkové sežrali chatu)
 8. Pokud jste použili naštípané dřevo, tak ho doplňte (neštípané dřevo je pod plachtou nahoře u plotu) – případně připravte další nůši se dřevem ke vstupu
 9. Pokud jste používali peřiny, tak prosím vyměnte povlečení ať je připraveno pro další. Mělo by být dostatek na výměnu. Špinavé můžete nechat v koši u pračky, vyperou další po vás. 
 10. Nezapomeňte vypnout plyn pod plotýnkou (ozkoušejte, že plyn nejde) 
 11. Nezapomeňte vypnout vodu ve skruži (utáhněte oba kohouty) a odpusťte vodu z kohoutů v chalupě – jeden kohout nechte pootevřený 
 12. Zkontrolujte, že se opravdu nikde nesvítí ! (hlavně se zapomíná na půdě)
 13. Nastavte termostat na 10 *C / * aby kotel průběžně temperoval
Bezděkov nad Metují 18
Kdybyste nám chtěli poslat peníze pomocí QR kódu