Logo
Ukliďme svět – Ukliďme Roztoky
16 Dub 2019

Ukliďme svět – Ukliďme Roztoky

Post by Zuzana Caislova

Dobrý den přátelé!

Dne 6.4.2019 jsme se jako většina českých měst zúčastnili celorepublikového úklidu, kterou pořádá organizace Ukliďme Svět, Ukliďme Česko . Na akci jsme s The Caisls přihlásili jako organizátoři.

Přibližně měsíc před zahájením akce, jsme na facebooku založili událost, kterou jsme nasdíleli mezi naše roztocké kamarády a také do facebookových skupin, kde se shlukují roztočtí. Pro větší propagaci jsme zaplatili i propagaci, aby se to dostalo k co nejvíce lidem to bude možné.

Velmi ráda bych poděkovala Sběrnému dvoru, který nám potvrdil, že veškerý odpad můžeme přivést k nim a zároveň ještě jednou www.UklidmeCesko.cz za podporu a zaslání potřebného vybavení a materiálu. Dalším nepostradatelným pomocníkem byla Společně PRO Roztoky a Žalov, kteří nám vyslali na pomoc své zástupce.

6.4. jsme měli sraz na Tyršově náměstí před lékárnou přesně v 10:00. Musím podotknout lehké zklamání z toho, kolik nás nakonec vyrazilo skutečně do terénu. Na události bylo nahlášených téměř 85 lidí, že se zúčastní nebo se možná zčastní.

Celkový počet příchozích lidí bylo 11 z toho 2 děti, 2 lidé, kteří na úklid přijeli z Plzně a jedna z Dejvic. Nebudu lhát, že jsme z toho nebyli smutní, protože v tomto počtu se toho nedalo uklidit tolik, co jsme si přáli.

Stihli jsme vyčistit park před Cafe-bar Eiffel, Jungmannovu ulici, kolem kostela Narození Sv. Jana Křtitele a dětský park. Více jsme v tomto počtu nezvládli. Nicméně se nám podařilo objevit černou skládku za kostelem, která je nahlášena pomocí aplikace Zmapujto (můžete použít také kdykoliv narazíte na černou skládku).

Doufáme, že příště nás bude mnohem více. Ačkoliv se vám to na první pohled nezdá, když se kolem sebe pořádně rozhlédnete, zjistíte, že je odpadků všude dost.

Další akce se bude konat dne 21.9.2019 – World cleanup day. Věřím, že nás tam bude dostatek na to, abychom zvládli vyčistit mhohem více ulic.

ORAVDU CHCETE, ABY SI VYŠE DĚTI NA HŘIŠTI HRÁLI S ODPADKY A VAŠI PSI POJÍDALI ZBYTKY NEZNÁMEHO PŮVODU?

Please follow and like us:

0 Comments

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial