Logo
Na Vánoce domů
26 Pro 2018

Na Vánoce domů

Post by Zuzana Caislova

Až doteď jsme si neuměli představit, jaké to je, když člověk žije v jiné zemi a blíží se čas Vánoc. Ať už chcete nebo ne, tak se vám prostě stýská.

Náš let byl naplánovaný na 17.12. s tím, že do Vánoc bude ještě spousta času. Uděláme si pohodičku a budeme si užívat atmosféry. Dítě dáme na hlídání a budeme vymetat bary jako za starých časů. No asi nemusím říkat, že realita byla někde jinde.

Let 17.12. byl nad očekávání v pohodě. Tentokrát jsme si totiž do letadla sbalili více hraček a navíc tablet, takže se Matěj ty dvě hodiny letu ani tak moc nenudil. Po příletu do Prahy jsme si bez delšího přemýšlení zavolali taxi. Už jsme se tak těšili domů, že se nám už nechtělo více čekat.

Doma nikdo nebyl, ale na stole byl pro nás připravený krásný vzkaz, že jídlo máme v lednici. To je přesně ta věta, kterou chcete slyšet ( v našem případě vidět), když se vrátíte domů. Petr měl po zbytek dne volno, takže to byla pohodička.

Matěj se mezitím rozkoukával. Za ty 2 měsíce, co nebyl doma už to tak nějak zapomněl, jak to tady vypadá. Bohužel z cesty byl tak unavený, že jsme ho museli jít hned uspat.

No dále už to zkrátím. Celý týden byl ve znamení oběhávání všech možných lékařů, zubařů, úřadů. S pohodičkou Vánoc to nemělo až tak nic společného. Ale když na to vzpomínám zpětně, tak to nakonec bylo fajn.

Podařilo nechat nafotit pár pěkných fotek Matěje a Mikoláše. Focení s nimi bylo mimochodem, taky dost výživný. Na druhou stranu, fotky zůstanou na celý život.

A nejen to, také jsme stihli utužit naše česko-německo-norské přátelství

Během obíhání úradů jsme stihli i výstavu Salvatora Dalího na Staroměstském náměstí

Večer dokonce zašli s kamarády na večeři do Mariny Grosetto

V příjezdu do Liberce jsme stihli Anetky první judo akademii, kde předváděli rodičům, co všechno se za první půlrok naučili. Anetka nakonec skončila na krásném 2.-3. místě.

Z tělocvčiny jsme jeli rovnou do restaurace PUOR Plaudit Liberec na opožděnou oslavu narozenin (téměř všech) a vánoc. Ačkoliv se nám moc nechtělo, tak jsme pak ještě tentýž večer vyrazili do Jablonce na koncert krucipusku. Milujeme ty starý pecky, ale když se hrálo něco z novější tvorby, tak jsme se trochu nudili.

 

 

 

Please follow and like us:

0 Comments

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial