Logo
Národní park České Švýcarsko
26 Zář 2018

Národní park České Švýcarsko

Post by Zuzana Caislova

Co takhle zase nějaký výlet po ČR? A kdo ještě nebyl v Českém Švýcarsku, jakoby nebyl. Krásné místo a ještě krásnější je, když jedete v období, kdy tam nejsou turisti. My jsme si bohužel tedy vybrali i období, kdy krom turistů chybělo i pěkné počasí. Ale pršelo nám asi jen jeden den.

Hned na úvod je důležité říct, že když sem pojedete. Myslím v jakémkoliv období, vždy je celkem vhodné vybrat si hotovost. A pokud máte dokonce psa, tak pořídit mu žrádlo.

My jsme si s Peťánkem vyjeli takzvaně „Na koupáky“ tak říkáme, když vyrazíme jen s pár věcma. Takže jsme neměli peníze, zapomněli jsme vzít Petrovi trekové boty, takže měl jen takové městské polobotky. Psa jsme sice nezapomněli, ale zase jsme mu nevzali žádné žrádlo.

Opět jsme spoléhali na to, že se přeci všechno sežene a platba kartou je samozřejmost. No, není. Tak snad příště, protože jsme zjistili, že si nikdě nic nekoupíme.

V restauraci od našeho apartmánu se navíc zavíralo už asi v 19:00 a my jsme přišli v 18:30, takže už nám nikdo nechtěl ani uvařit. Museli jsme tedy jít do jediné otevřené restaurace v okolí. Už nevíme, jak se jmenovala. Nicméně připomínala takový luxus cca 80. let.

Máje jsme dali zbytky od večeře a druhý den jsme ji jeli konečně koupit pořádný žrádlo. Bohužel Petrovy boty jsme vyřešit nezvládli, prostě to celé v deštivém počasí odchodil ve svých pracovních polobotkách.

A co se týká hotovosti? Už dlouho se nám nikde nestalo, že bychom museli na vyhlídce prosit, zda by nebyli tak laskoví a pustili nás bez zaplacení 😀

 

Please follow and like us:

0 Comments

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial