Logo
Za služební cestou do Říma
24 Zář 2018

Za služební cestou do Říma

Post by Zuzana Caislova

Termín cesty – leden 2017

Cesta do Říma vznikla celkem dost narychlo. Petr tam byo odvolán pracovně a já jsem neměla ani namysli, že bych mohla jet také. Nicméně, seděli jsme tak v restauraci a najednou nás napadlo se jen tak náhodou podívat, co byl takhle na poslední chvíli stála letenka do říma. Otevřeli jsme aplikaci Skyscanner a zjistili jsme, že spáteční letenka z Prahy vyjde asi jen na 1500 kč.

Takže bylo jasno. Petr letěl do říma už ve středu a já jsem si koupila letenku s příletem v pátek s tím, že spolu strávíme celý víkend v Římě.

Všechno vypadalo dokonale naplánované. Zajistili jsme si krásné ubytování v centru Říma i se snídaní, ale na dokonalosti trochu sebralo to, že v předvečer odletu mi v Restauraci Brasiliero ukradli můj nový iPhone 7 😀

Naštěstí Pavel (Petrův táta) měl doma nějaký starý telefon a i záložní sim kartu. Takže jsme se s Petrem aspoň štastně shledali v Římě na letišti a pak jsme cestovali už společně.

Večerní Řím

Řím následujícího dne za krásného počasí

Vatikán

Další památky …

Silná dávka emocí a zážitků. Za 2 dny jsme prošli řím křížem krážem a moc jsme si to užili. Až tedy na zpáteční cestu letadlem. Celkem dlouho jsme čekali před boardingem a pak navíc dlouho v letadle. Byla neděle a Řím je celkem dost frekventované přestupní letiště. Takže byla narvaná runway a pak jsme museli dost rychle vzlétnout a to rovnou do vysoké výšky… Asi nemusím říkat, že na úkor rychlosti to ubralo pohodlnosti. Od této chvíle jsme se pak trochu báli létat 🙂

 

Please follow and like us:

0 Comments

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial