Logo
Lyžovačka ve Schladmingu (10.-17.3.2018)
27 Bře 2018

Lyžovačka ve Schladmingu (10.-17.3.2018)

Post by Zuzana Caislova

Naše cesta na lyžovačku do Schladmingu (Rakousko)

Na cestu jsme museli vyrazit rozděleni do dvou aut, protože Matějova výbava na cesty naprosto s přehledem zaplní kufr jednoho auta a tentokrát jsme s sebou navíc vezli i lyže, snowboardy a Jířu. Posádky tedy byly následující.

Posádka no. 1:

Táta (živitel rodiny)
Máma
Jířa (děvečka pro všechno)
Matěj

Posádka no. 2:

Babička
Děda

Čas odjezdu byl po Matějově brzkém vstávání stanoven na 9:30 místního času. Tento čas se nám podařilo dodržet téměř na minutu. Matěj totiž usnul v autosedačce celkem snadno a bez dlouhého breku, takže nikdo nebyl pod tlakem.

Navigaci jsme nastavili na naši první zastávku – České Budějovice a vyrazili jsme. Usoudili jsme, že je to ideální místo ještě před hranicemi s Rakouskem, kde můžeme natankovat, najíst se a zároveň cca tady někde (s ohledem na čas) bude Matěj vstávat. Tento plán nám opět vyšel skoro přesně. Matěj se vzbudil když jsme projížděli centrem Budějovic, Pavel stihl natankovat na pumpě a rozhodli jsme se poobědvat v restauraci, kterou jsme loni navštívili při cestě do Salzburku. Její název bohužel ani teď nevíme, jen je to poslední restaurace před hranicemi. Spokojeně jsme se najedli a pokračovali jsme v cestě. Další zastávkou byl sazburský Hangar 7, který byl u salzburského letiště. Cestou nás trochu děsilo, že nikde nebyl zádný ukazatel na tuto atrakci, a tak byla vhodná situace obviňovat mámu, že si špatně přečetla informace na google a Hangár je zavřený. Naštěstí nebyl a zdarma jsme měli krásnou prohlídku RedBull letadel, formulí a dalších věcí. Matěj byl opět v sedmém nebi, protože mohl pozorovat okolí stejně jako si to oblíbil v technickém muzeu.

Čas k nám byl přívětivý, bylo cca 15:00 a do cílové destinace Schladming – Vorberg nám podle navigace zbývalo cca ještě 1:20 hodin jízdy. Nakrmili jsme Matěje a jeli jsme dál. Všem nám spadl kámen ze srdce, když jsme přijeli, protože Matěj celou cestu zvládl na výbornou. Jen posleních 10km před cílem už začal plakat. Nicméně těsně před domem zase usnul, tak jsme aspoň stihli v klidu vynosit věci do našeho krásného apartmánu, který jsme, jak jsme zjistili, měli napůl s našemi slovenskými bratry – Naturchalet Höflehner

Celý týden probíhal téměř poklidně. Všichni jsme v pohodě stihli jezdit na svahu a projet se i naběžkách. Ke konci týdne jsme dokonce vyrazili i do místního baznénu se 70. let. Matěj se spokojeně nechal hlídat každým, kdo byl zrovna po ruce. Stačilo mít u sebe pouze jeho oblíbenou jahodovou/hruškovou přesnídávku.

Týden relaxu jsme zakončili závěrečnou večeří v pizerii v Ramsau.

Fotogalerie ke shlédnutí 🙂

Please follow and like us:

0 Comments

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial